Szent Imre plébániatemplom

• Az 1701-ben épült templomot Keresutély Ágoston építtette későbarokk stílusban, Árpád-házi Szent Imre herceg tiszteletére. Eredetileg csak egy hajója és alacsony tornya volt. Az Esztergom Vízivárosi plébániához tartozott. Első adminisztrátora Hidassy János muzslai plébános volt (1699-1703).
  • 1734-ben gróf Eszterházy Imre esztergomi érsek megalapította Párkány plébániát.
  • 1878-ban Simor János érsek, prímás kiszélesítette és felújította a templomot. Erről tanúskodik a főbejárat felett elhelyezett latin felirat: JOANNES CARDINALIS SIMOR AMPLIAVIT ET RESTAURAVIT AD 1878.
  • 1907-ben Riegel Ottó budapesti műhelyéből templomunkba érkezik a ma is működő manuális orgona.
  • A II. világháború végén megsérült tornyot a hívek áldozatos munkájának és adományainak köszönhetően 1946-ban felújították.
  • 1977-ben eredeti helyéről (a Fő utca és a Nánai út kereszteződéséből) a templomkertbe költöztették az 1766-ból származó későbarokk stílusú kálváriát.
  • A jelenlegi nagyszombati érsek, Orosch János párkányi működése idején sikerült a templomot az orgonával együtt teljesen renováltatni, sőt a Szent Imrét ábrázoló főoltárképet is restaurálták.
  • A felújított templom újraszentelését 1996-ban összekötötték a templom építésének 295. évfordulójára emlékező ünnepséggel.