Gondolatok a templomról védőszentünk, Szent Imre ünnepén

A templom a keresztény ember számára fontos hely élete folyamán. A keresztségben elnyert istengyermekségtől kezdve ugyanis a remény embereként járja útját, és léte az örökkévalóság irányába mutat. Erre a valóságra is utal a templom, mint Isten háza és a mennyország kapuja. Mindannyiunk számára szent jel – a teljesség és a remény jele. A nyitott ember számára tehát a templomnak van jövője. Benne fordulunk a legintenzívebb módon Istenhez, mégpedig Jézus Krisztus – az egyszülött Fiú imádásán és áldozatán keresztül.

Templomunk Szent Imre, az első szent magyar király fiának tiszteletére épült, és 1701-ben volt felszentelve. Azóta több, kisebb-nagyobb átépítésen, illetve felújításon ment keresztül. A templom falaiban rejlő nedvesség kiiktatásán túl az idei évben sikerült a templom külsejét teljes mértékben felújítani. Templomunk így élénk színeiben ragyog Isten dicsőségére és embertársaink javára. Arra hív bennünket, hogy lelkünk temploma is állandó „megújulást” igényel. Örülök, hogy néhány évvel ezelőtt a templom tetőszerkezete megújult, és új cserép került rá. Köszönet mindenkinek, aki hozzájárult az akkori és jelen munkálatok kivitelezéséhez! Tudjuk, hogy a Magyar Állam bőkezű támogatása nélkül ez a terv nagyon nehezen valósult volna meg. A 2017-es munkálatokat Magyarország Kormánya 6.200.000 forinttal támogatta. Az idei külső felújításhoz pedig 4.000.000 forint adománnyal járult hozzá. Külön köszönet érte! A Nyitrai Püspökségnek is köszönettel tartozunk a 4.000 euró nem visszatérítendő támogatásért!

Ma, Szent Imre hercegnek, templomunk védőszentjének ünnepén a járványhelyzetre való tekintettel ugyan nem tudunk közösségben ünnepelni, mégis közel érezzük őt – segítségét és közbenjárását az Úrnál. Szívből kívánom, hogy Szent Imre életpéldája és Istenhez való mindenek fölötti ragaszkodása kísérje helyi közösségünket, s vezesse különösen fiataljaink szívét a jó Istenhez!

Fóthy Zoltán plébános