Esküvők

Felkészülés a házasságkötésre

A házasságkötés szándékát kérjük jelezni legalább 3 hónappal a tervezett esküvő előtt a helyi plébánián, ahol bejegyezzük az esküvő pontos időpontját. A házassági jegyzőkönyv kitöltéséhez újonnan kitöltött keresztlevél kell. Ha a helyi plébánián részesültek a keresztség szentségében, keresztlevél nem kell. Amennyiben a jegyespár egyik tagja sem lakik plébániánk területén (ún. kánoni lakhely), szükséges a lakhely szerinti plébániájukról engedélyt (“Licencia k sobášu”) kérni. Az esküvő állam előtti érvényességéhez a helyi anyakönyvi hivatalban is kérvényezni kell a házasságkötés szándékát, s az ott kitöltött jegyzőkönyvet be kell hozni a plébániára. Az esküvő tanúinak adatait is a plébánián kell közölni.

A házasságkötés előtt részt kell venni az előírt jegyesoktatáson, amely közös találkozások alkalmával kíván segíteni a jegyespárnak a házassági élet megalapozásában. A jegyesoktatás után (a házasságkötés előtt 2-3 nappal) az esküvő liturgikus szertartásával ismerkednek meg a jegyesek. A húsvétot megelőző nagyböjti szent időben nincsenek esküvők!!!

A találkozások témái:

• A házasság: tulajdonságai és céljai (felbonthatatlanság, egység, hűség, gyermekek elfogadása, házastársak java), a házasság mint szentség
  • A keresztény hit meggyőző ereje egy fiatal életében. Az Egyház közössége
  • Szeretet és házasság a Bibliában
  • Család és gyermeknevelés
  • Erények, erkölcsi élet, megbocsátás, empátia
  • Különbségek a férfi és a nő között, kommunikáció, házassági problémák
  • Mi kell egy házassághoz?
  • A szentségek ereje (különösen a szentgyónás és szentáldozás). Közös ima a családban

A találkozók időpontjai (Marianum Lelkipásztori Központ - a plébánia hátsó épülete):

július 13. (szombat) 9.30 - 11.30 → 1. találkozó
augusztus 10. (szombat) 9.30 - 11.30 → 2. találkozó