Aktuálne

Nedeľné sv. omše - opäť slávené v spoločenstve veriacich

Na základe aktuálnych hygienických predpisov nedeľné sv. omše budeme opäť sláviť v spoločenstve veriacich, podľa obvyklého poriadku nedeľných sv. omší: 7.30 (maďarsky), 9.30 (slovensky), 11.00 (maďarsky), 17.00 (maďarsky). Prosíme, sprostredkujte túto informáciu Vašim príbuzným a známym. Prajeme požehnané dni!

Charita

Farská charita v Štúrove aj pred slávnosťou Vianoc chce pomôcť chudobnejším rodinám našej farnosti a regiónu. S láskou očakávame podporu každého človeka dobrej vôle, ktorý môže prispieť ku skrášleniu života našich chudobnejších rodín potravinovou pomocou alebo hygienickými potrebami. Vaše dary prijímame dňa 15. decembra, v stredu na Farskom úrade v Štúrove. Ďakujeme!

Pandemické opatrenia

Vo svetle aktuálnych protipandemických opatrení slávenie nedeľných sv. omší v spoločenstve veriaceho ľudu – z dôvodu obmedzeného počtu možných prítomných – nateraz nevieme umožniť. Sv. omše môžete sledovať prostredníctvom YouTube kanála našej farnosti. Sv. omše počas týždňa však vzhľadom na obvyklý nižší počet veriacich budú slávené v spoločenstve.

Naďalej poskytujeme individuálnu pastoračnú starostlivosť. K slávnosti Narodenia Pána spovedáme pol hodinu pred každou sv. omšou v týždni. Na požiadanie pred každou sv. omšou podávame sv. prijímanie pre tých, ktorí neostanú na jej slávení.

Pastoračná starostlivosť o chorých a starých

Prosíme, aby ste nahlásili starých a chorých v našej farnosti, ktorí chcú prijať sviatosti pred slávnosťou Vianoc. Ich úmysel možno nahlásiť po svätých omšiach alebo telefonicky. Navštevovať ich budeme v utorok, 21. decembra v doobednajších hodinách.

Adventná výzva 2021

Podmienky získania plných odpustkov pre našich zosnulých

Veriaci, ktorý v ľubovoľný deň v mesiaci november nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a pomodlí sa Modlitbu Pána a urobí vyznanie viery (Verím v Boha), môže získať úplné odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci.

Okrem toho odpustkového úkonu sa žiada splniť tri podmienky: sv. spoveď (krátko predtým alebo potom), sv. prijímanie (najlepšie v ten istý deň) a modlitba na úmysel Sv. Otca (Otčenáš, Zdravas, Sláva). Okrem toho ako vo všeobecnosti treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj k všednému.

Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorín a aspoň mysľou sa pomodlí za zosnulých, môže získať odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci, raz denne, počas ôsmych ľubovoľne zvolených dní v mesiaci november (nemusia súvisle nasledovať za sebou). Jedna sv. spoveď však stačí na všetky odpustky.

Sviatok všetkých svätých, Dušičky, Halloween?

Slávnosť všetkých svätých: Veriaci si 1. novembra pripomínajú svätých, ktorí nemajú miesto v kalendári alebo nie sú oficiálne vyhlásení za svätých. Ďalej...

Birmovanci

Začíname intenzívnu prípravu pred prijatím sviatosti birmovania. Prvé stretnutie prihlásených birmovancov bude v sobotu, 9. októbra o 18.35 (po sv. omši) v kostole.

Predaj náboženských predmetov

Papierníctvo Rembrandt (oproti predajni Lidl) rozširuje ponuku tovaru o náboženské predmety a devocionálie. Viac informácií nájdete na plagáte pri vchode do kostola.

Pastoračná starostlivosť o starých a chorých

Pripomíname Vám možnosť nahlasovať starých a chorých, ktorí by chceli pristupovať k sviatostiam k prvému piatku v mesiaci.

THE CHOSEN - výnimočný seriál o Ježišovi Kristovi

Trailer v anglickom jazyku - 1. séria:

Trailer v anglickom jazyku - 2. séria:

O seriáli si prečítajte rozsiahly článok denníka Štandard.

The Chosen – 1-2. séria: – zadarmo k zhliadnutiu na https://studios.vidangel.com/the-chosen aj so slovenskými titulkami.

Mobilná aplikácia a YouTube kanál seriálu tu a tu.

Ďalej ->